•برای نوزادتان تکیه گاه فراهم کنید.

 

یک صندلی راحت دسته دار انتخاب کنید، از بالش _ تعداد زیادی بالش _ استفاده کنید تا تکیه گاه اضافی برای کمر و بازوهای خودتان فراهم نمایید (اکثر مبل ها برای شیر دادن در حالت نشسته به اندازه کافی تکیه گاه ندارند) چند بالش زیر پاهایتان هم قرار دهید، تا از خم شدن به سمت نوزادتان اجتناب نمایید. یک زیرپایی،‌ میز قهوه، یا جعبه کتاب نیز خوب است. همچنین یک بالش یا پتوی تا شده روی دامنتان می تواند شما را از خم شدن دور نگه دارد. از هر روش شیردادنی که استفاده می کنید، حتماً به جای خم شدن روی نوزاد، نوزادتان را به سینه هایتان نزدیک کنید.

•سینه هایتان را نگهدارید.

در دوران شیردهی سینه های شما بزرگتر و سنگین تر می شوند. در زمان شیردادن، از دست آزاد خود برای نگهداشتن سینه تان با حالت c (چهار انگشت زیر سینه روی ساعت 9 و انگشت شست بالای سینه روی ساعت 3) یا حالت v (سینه تان را بین انگشت اشاره و انگشت وسط نگه دارید) استفاده کنید. توجه: مهم است که انگشتان خود را حداقل 5سانتیمتر پشت نوک سینه و دایره دور نوک سینه نگهدارید تا نوزادتان به جای نوک سینه آنها را نمکد.

•از نوزاد حمایت کنید.

احساس راحتی و امنیت به نوزاد شما کمک می کند که با خوشحالی و دلچسبی شیر بخورد. از دست و بازو به اضافه بالش یا پتوی تا شده برای محکم نگهداشتن سر، گردن‌، کمر و باسن نوزاد استفاده کنید و به کمک اینها نوزاد را در حالت صاف نگهدارید. می توانید او را قنداق کنید یا به آرامی بازوهایش را به پهلوهایش ببندید تا بتوانید راحت تر به او شیر بدهید.

•حالت های متفاوتی را امتحان کنید.

برای پیدا کردن راحت ترین حالت شیر دادن روش های مختلف را تجربه و آزمایش کنید. بسیاری از خانمها در می یابند که بهترین روش برای اجتناب از مسدود شدن کانالهای شیری تغییر منظم روش های شیر دادن می باشد. چون هر نوع نگهداشتی روی قسمت متفاویت از نوک سینه شما فشار می آورد، ممکن است از درد نوک سینه ها نیز دور بمانید. توصیه ای دیگر: اگر اولین سینه ای که از آن در هر وعده شیرمی دهید عوض کنید، تولید شیر افزایش خواهد یافت.

•آرام باشید، بعد شیر بدهید.

چند نفس عمیق بکشید، چشمهایتان را ببندید، ‌به احساس آرامش برسید، افکار خود را آرام کنید، ‌یک لیوان بزرگ نوشیدنی خنک مثل آب، شیر یا آبمیوه در دستتان باشد تا هنگام شیر دادن بنوشید.  وقتی بدن شما آب داشته باشد به تولید شیر کمک خواهد کرد.
•زمان پایانچند نفس عمیق بکشید، چشمهایتان را ببندید، ‌به احساس آرامش برسید،‌ افکار خود را آرام کنید. یک لیوان بزرگ نوشیدنی خنک مثل آب، شیر یا آبمیوه در دستتان باشد تا هنگام شیر دادن وقتی بدن شما آب داشته باشد به تولید شیر کمک خواهد کرد.

•زمان پایانبه شکل ایده آل

نوزادتان خودش تصمیم خواهد گرفت که وقتی یکی یا هر دو سینه از شیر خالی و خشک شد،‌ به اندازه کافی شیر خورده است اگر لازم است حالت نگهداشتن نوزادتان را تغییر دهید و سینه دیگر را به او بدهید، یا به هر دلیلی شیر دادن به او را متوقف نمایید.
به آرامی انگشت خود را به گوشه دهان او وارد کنید. یک صدای پتق آرام بدین معنی است که مکیدن قطع شده (که می تواند به شکل قابل توجهی محکم باشد) و بعد می توانید او را کنار بکشید.تاريخ : جمعه ۱٢ شهریور ۱۳۸٩ | ۱٢:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : Faezeh | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.