خنده نوزاد و لذت مغزی مادر

 

خنده نوزاد و لذت مغزی مادر

محققان آمریکایی دریافتند که "خنده نوزاد" همانند یک "ماده نشاط آور طبیعی" در مغز مادر یک "اثر لذت" برجای می گذارد.

محققان بیمارستان کودکان تکزاس و نورولوژیستهای کالج پزشکی بیلر در هاستون کشف کردند که "خنده نوزاد" در مغز مادر می تواند همانند نوعی ماده نشاط آور طبیعی یک اثر لذت داشته باشد.

این دانشمندان که نتایج یافته های خود را در مجله Pediatrics منتشر کرده اند توضیح دادند که "خنده نوزاد" همانند زمانی که فرد غذای مورد علاقه خود را می خورد فضاهایی از مغز مادر را که مسئول خشنودی و لذت هستند فعال می کند.

نورولوژیستهای آمریکایی با کمک روزنانس مغناطیسی مغز 28 مادر دارای نوزاد را مورد بررسی قرار دادند. در این آزمایش به مادران داوطلب عکس نوزادانشان که بین 5 تا 10 ماه داشتند در حالی که می خندیدند نشان داده شد.


منبع : salamatnews.com

 

/ 4 نظر / 45 بازدید
اکرم

سلام عزیزم [پلک] مرسی از مطالب خوب و آموزنده ای که می نویسی [لبخند] ایشالله که زهرا خانم گل هرچه زودتر خوب بشه یه هوایی که اکثر بچه ها سرماخوردند محمد طاهای منم یه دوروزی که مریضه تا بچم میاد یه هالی بگیره با این آموکسی سیلین ها دوباره لاغر میشه[نگران]چه میشه کرد بچه این سرد وگرمی ها رو هم داره . موفق و سربلند باشی[گل] موفق و سربلند باشی

مامان زهرا نازنازی

سلام مامان فائزه جون خوبین؟ زهرا جون خوب شده؟ زهرای منم سرما خورده بود. چرا عکساشو نذاشتی؟ منتظر عکس های قشنگش هستم. [قلب]

نازی

[ماچ]